Lämmin kiitos Pirkko Kangasniemi!

Pirkko Kangasniemi on toiminut yhdistyksemme palveluksessa jo komeat 30 vuotta. Juhlan kunniaksi Pirkko kutsui työkavereitaan kakkukahville. Paljon onnea!

Vastaavana ohjaajana nyt työskentelevän Pirkon pitkää uraa päästiin juhlistamaan samana vuonna, kun yhdistys täyttää 75 vuotta. Kokemuksensa ansiosta Pirkko tuntee yhdistyksen historian, työn ja ihmiset matkan varrelta. Kolmeen vuosikymmeneen mahtuu monenlaisia vaiheita. Monissa vaiheissa on tarvittu rohkeutta, joustavuutta ja venymistä niin yhdistyksen työntekijöiltä kuin päättäjiltäkin.

“Tunnemme Pirkon valtavan kokemuksensa lisäksi turvakotityön ja lähisuhdeväkivaltatyön – ja muutaman muunkin työmuodon – rautaisena ammattilaisena, helposti lähestyttävänä ja mutkattomana ihmisenä sekä aina auttavaisena, rohkaisevana ja hauskana työyhteisön jäsenenä”, toiminnanjohtaja Susanna Huovinen kiittää.

“Kiitos Pirkko kaikista vuosikymmenistä, jolloin olet antanut aikasi, osaamisesi ja kokemuksesi yhdistyksen käyttöön.”

Pirkon kahvikutsut järjestettiin terveysturvallisesti alle 10 hengen ryhmissä ja turvaväleillä.