Palvelupäällikkö Sirpalle hopeinen ansiomerkki!

Keski-Suomen ensi- ja turvakoti ry palkitsi henkilöstöpäivässään palvelupäällikkö Sirpa Savolaisen Ensi- ja turvakotien liiton myöntämällä hopeisella ansiomerkillä.

Merkin voivat saada työntekijät, jotka ovat olleet yhdistysten palveluksessa 10 vuoden ajan ja jotka ovat omalla työllään olleet auttamassa tukea tarvitsevia lapsia, perheitä ja vaikeassa elämäntilanteessa olevia.

Sirpa on toiminut yhdistyksessä ennen palvelupäällikön tehtäväänsä ensikodin vastaavana sosiaalityöntekijänä. Hänet tunnetaan laajasta osaamisestaan ja asiantuntemuksestaan sekä tarmokkaasta suhtautumisestaan asioihin. Sirpa työskentelee kaikkien yhdistyksen yksiköiden kanssa sitoutuneesti ja toimii yksiköiden esihenkilöiden esimiehenä. Sirpa toimii myös yhdistyksen edustajana erilaisissa verkostoissa ja liiton piirissä tehtävässä yhteistyössä.

Yhdistyksen hallitus ja työntekijät onnittelevat Sirpaa lämpimästi! Kiitos tärkeästä työstäsi yhdistyksen ja sen asiakkaiden hyväksi!

Palvelupäällikkö Sirpa Savolainen sai hopeisen ansiomerkin Keski-Suomen ensi- ja turvakodin henkilöstöpäivässä.