Keski-Suomen ensi- ja turvakoti ry hakee toiminnanjohtajaa

Toiminnanjohtaja vastaa yhdistyksen toiminnasta, taloudesta ja hallinnosta. Lähetäthän vapaamuotoisen hakemuksesi ja palkkatoiveesi 31.8.2022 klo 16 mennessä.

Toiminnanjohtaja pääsee kehittämään yhdistyksen työtä, viestintää ja vaikuttamistyötä. Työ on haastavaa ja monipuolista – toiminnanjohtaja saa vahvan tuen yhdistyksen hallitukselta ja johtoryhmältä. Uusien hyvinvointialueiden aloitus tuo oman kiinnostavan lisänsä työhön.

Edellytämme toiminnanjohtajalta soveltuvaa ylempää korkeakoulututkintoa ja johtamiskokemusta. Lisäksi edellytämme päätöksentekokykyä, sujuvaa viestintää ja erinomaisia vuorovaikutustaitoja. Odotamme innostunutta ja itsenäistä työotetta. Arvostamme sosiaali- ja terveysalan tuntemusta ja verkostoja.

Tarjoamme kilpailukykyisen palkkauksen, hyvän työterveyshuollon, kehittämiseen kannustavan ilmapiirin ja mukavan työyhteisön.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja palkkatoiveesi 31.8.2022 klo 16 mennessä: susanna.huovinen@ksetu.fi

Lisätiedot: puheenjohtaja Merja Närhi puh. 050 463 0585 ja toiminnanjohtaja Susanna Huovinen puh. 040 769 1786