Harjannostajaiset uuden talon kunniaksi

Keski-Suomen ensi- ja turvakoti ry kutsui uuden toimitalonsa suunnittelijat ja tekijät harjannostajaisiin juhlimaan talon rakentumisen edistymistä.

“Tilaisuudessa nähtiin kuvien kautta rakentumisen edistyminen, pidettiin muutama puhe ja kuultiin musiikkiesitys, josta vastasi Mimi & Vilpertti. Perinteiden mukaisesti syötiin myös hernesoppaa ja nautittiin täytekakkukahvit”, toiminnanjohtaja Susanna Huovinen kertoo.

Muistoksi tilaisuudesta yhdistyksen puheenjohtaja Merja Närhi luovutti yhdistyksen historiikit yhteistyökumppaneille. Huovinen toi tilaisuuteen Ksetun henkilöstön terveiset: “Rakentakaa meille terveellinen, turvallinen ja toimiva talo.”

 

 

 

 

Keski-Suomen ensi- ja turvakodin uudet tilat rakentuvat Jyväskylän Kuokkalaan. Uusiin ja ajanmukaisiin tiloihin saadaan kaikki toiminnot saman katon alle.