Odotettu Tyhy-päivä on vihdoin täällä!

Kuten kaikki muutkin yhteiskunnan toimijat, myös yhdistyksemme on pandemian takia joutunut perumaan ja siirtämään monia tilaisuuksia. Siirrettyjen tapahtumien joukkoon on kuulunut henkilöstön tyhy-päivä. Nyt kuitenkin odotettu päivä on koittanut!

Vietämme päivää yhdessäolon, liikunnan, hyvän ruoan ja savusaunan merkeissä. Yhdistyksen hallitus päätti, että päivä on tällä kertaa koko päivän mittainen. Tällä tavoin juhlistamme yhdistyksen 75-vuotisjuhlavuotta ja haluamme samalla kiittää henkilöstöä.

Yhdistyksen henkilöstö on koronan aikana joustanut monin tavoin, jotta laadukas asiakastyö on poikkeusolojen aikana voitu toteuttaa. Päivän aikana on mahdollisuus pitkästä aikaa tavata kaikkia työkavereita, vaihtaa ajatuksia, kokemuksia ja miettiä yhteistyötä sekä samalla rentoutua ja saada voimaa omaan työhön.

Toivotamme täältä tyhyilyn keskeltä kaikille hyvää viikonloppua!